(+420) 775 059 166 info@artfabrika.cz

Akvarel

Poznejte s námi krásu akvarelu!

Přihlásit se

MANUÁL PRO STUDENTY

Níže najdete užitečné provozní informace k Vámi vybranému kurzu.
Adresa konání kurzu:
U Zvonařky 1435/9, 120 00 Praha 2
Jak se k nám nejlépe dostanete:
· Tram č. 11, 26 – zastávka Pod Karlovem nebo Bruselská
· Metro – stanice I. P. Pavlova (cca 7 minut pěšky)

Doporučujeme si vzít plášť nebo oblečení, které si můžete ušpinit při práci s barvami.

Užitečné rady:
 Na kurz se dostavte nejlépe 10-15 minut před jeho začátkem, abyste se mohli v klidu usadit a začít si vybírat materiál. Pokud se nebudete moci na hodinu dostavit, je nutné se nejméně 24 hodin předem omluvit. Hodinu je pak možné si nahradit.

NÁPLŇ KURZU

Akvarel – workshop

Poznejte a prozkoumejte všechny možnosti akvarelové malby. Akvarel se může na první pohled jevit jako jednoduchá malířská technika, ale ve skutečnosti je to umělecké médium, které vyžaduje talentovaného a odhodlaného malíře, který pak s akvarelem dokáže umělecké divy, které se vyrovnají a mnohdy překonají i jiné, mnohem běžnější a známější malířské techniky. Akvarelová malba byla známá již starým Egypťanům, od kterých se nám dochovala na svitcích papyru. Ve středověku malíři-iluminátoři akvarelovou malbou zdobili překrásné a dechberoucí manuskripty, které dodnes upoutávají pozornost nejen odborníků a historiků umění. Ikonickým dílem provedeným akvarelovou technikou je malba Albrechta Dürera “Trs trávy”, která ukázala nezměrný potenciál této malířské techniky. Akvarel později nalezl uplatnění nejenom ve vědecké ilustraci, ale také v rozvíjející se krajinomalbě, kde si ho malíři-krajináři oblíbili pro jeho materiálovou nenáročnost a skladnost a mohli s ním malovat obrazy přímo v krajině pod širým nebem (Turner, pozdější impresionisté, Cézanne a van Gogh). Ve 20. století se malby vytvořené akvarelem objevily v dílech mnoha světově slavných výtvarníků (jen namátkou- Pablo Picasso, Paul Klee, němečtí expresionisté), kteří oceňovali zejména spontánnost a nádhernou průzračnost akvarelových barev. Současný výtvarník v Artfabrice představí na akvarelovém workshopu všechny možnosti této překrásné a důmyslné techniky spolu s ukázkami akvarelových maleb od známých dřívějších i současných umělců.
Přihlášky prosím posílejte na info@artfabrika.cz. V ceně workshopu je zahrnuto veškeré vybavení (barvy, štětce, akvarelové papíry) potřebné k namalování akvarelových maleb.

Podmínky

Pin It on Pinterest