(+420) 775 059 166 info@artfabrika.cz

Grafika

Kurz  je určen pro začátečníky, mírně pokročil i pokročilé, kteří se chtějí rozvíjet v oblasti grafických technik tisku z hloubky , techniky jako suchá jehla, čárový lept, akvatinta, vícebarevný tisk a kombinovanou techniku.

Přihlásit se

MANUÁL PRO STUDENTY

Níže najdete užitečné provozní informace k Vámi vybranému kurzu.
Adresa konání kurzu:
U Zvonařky 1435/9, 120 00 Praha 2
Jak se k nám nejlépe dostanete:
· Tram č. 11, 26 – zastávka Pod Karlovem nebo Bruselská
· Metro – stanice I. P. Pavlova (cca 7 minut pěšky)

V ceně kurzu je veškerý materiál.
Na první lekci nemusíte nosit nic, jen dobrou náladu a chuť do kreslení a malování.

Doporučujeme si vzít plášť nebo oblečení, které si můžete ušpinit při práci s barvami.
Užitečné rady:

  • Na kurz se dostavte nejlépe 10-15 minut před jeho začátkem, abyste se mohli v klidu usadit a začít si vybírat materiál.
  • Pokud se nebudete moci na hodinu dostavit, je nutné se nejméně 24 hodin předem omluvit. Hodinu je pak možné si nahradit.

Kurz Grafiky
Semestr 8 lekcí/ 5 500 Kč
1 lekce/ 180 minut/ 650 Kč

 

náplň kurzu

Kurz výuky uměleckých, grafických technik tisku z hloubky, výšky naučí studenty techniky jako suchá jehla, čárový lept, akvatinta, linoryt, vícebarevný tisk a kombinovanou techniku.
A/ UŽITÁ GRAFIKA
je zaměřena k určitému praktickému účelu, jako např. výzboba a ilustrace knihy, plakát, leták, ex libris, diplom, pozvánka, novoročenka apod.
tiskne se ve větších nákladech, přičemž se nejedná o originály
tvoří se propagační grafikou, knižní grafikou, známkovou tvorbou.

B/ VOLNÁ GRAFIKA (umělecká)
vzniká spontánně, podle volné představy autora
všechny otisky jsou originály
původní – autor (grafik) sám tisne všechny grafické listy, které autorizuje (signuje)
reprodukční – provedená řemeslnými grafiky podle návrhu autora.
všechny otisky autor signuje podpisem a zlomkovým číslem např. 2 / 15, což je pořadové číslo otisku / náklad (tedy druhý otisk z celkového počtu patnácti kusů).
Samozřejmostí je domluva individuálního plánu výuky v případě přání studenta.

Kurz Linoryt

Účastníci kurzu linorytu se v rozmezí jednoho semestru dozví vše o této grafické technice tisku z výšky. Lektor v úvodní přednášce účastníky kurzu seznámí s dějinami tisku z výšky a promítne zajímavé mistrovské linoryty, u kterých poukáže na specifika linorytu a které také poslouží jako bohatý zdroj inspirace pro průběh kurzu. Lektor v dalších lekcích poradí, jak si vybrat vhodné linoleum pro linoryt, názorně předvede, jak bezpečně pracovat s rydly, aby se začínající rytec nezranil a v neposlední řadě ukáže, jak správně barvit a tisknout matrici, aby vyšly kvalitní a nádherné grafické listy provedené touto oblíbenou technikou. V průběhu kurzu se také účastník dozví, jak zhotovit barevný linoryt, aby mohl využít veškerý potenciál této zajímavé grafické techniky. 

O linorytu se často vykládá, že je to jednoduchá technika vhodná pro děti, to samozřejmě může být, ale méně se již ví, že s touto grafickou technikou pracovali významní a světoznámí umělci jako M. C. Escher, Henri Matisse nebo Pablo Picasso. Tito umělci oceňovali linoryt pro své jedinečné vlastnosti – snadné rytí, nenáročný tisk a jasný, přesvědčivý výraz.

V českém prostředí má linoryt také velmi bohatou uměleckou tradici, velikáni českého umění jako Josef Čapek a Vojtěch Preissig využívali tuto grafickou techniku a vytvořili s ní mnoho působivých grafických listů. Vojtěch Preissig dokonce uvedl techniku linorytu do USA, když zde v roce 1911 vystavoval své linoryty v New Yorku. 

V ceně workshopu je zahrnuto veškeré vybavení ( rydla, barvy pro linoryt, papír) potřebné k vyrytí a vytisknutí linorytu.

NÁŠ CÍL

Naším cílem je Vaše spokojenost

Individuální přístup ke každému studentovi je u nás prioritou, takže veškeré lekce jsou vedeny pod štětcem zkušeného lektora a v počtu maximálně 6 studentů, kterým se věnuje každému jednotlivě a může tak rozvíjet jeho přirozený talent. 

ZÁRUKA DOBRÉ KVALITY

  • Veškerá díla budou vznikat na originálním, litinovém stroji z přelomu 19. a 20. století!
  • Používáme kvalitní papíry FABRIANO 250g a hlubotiskové barvy CHARBONNEL.
  • Naši lektoři mají akademické vzdělání a zároveň také svou uměleckou tvorbu skrze níž předávají své zkušenosti svým studentům. Současně je kladen důraz na pozitivní přístup, empatii a naslouchání potřebám a přáním jednotlivých studentů.

Platební podmínky – kurzovné můžete uhradit:

1) Bankovním převodem na č. ú. 8523299001/5500

Do zprávy pro příjemce je nutno uvést vaše jméno a příjmení a druh kurzu, na který jste se přihlásil/a (třeba „Anna Novaková, Kurz kresby a malby – úterý 16:00„).

Pokud platíte kurzovné na více kurzů najednou, a nebo platíte kurzovné za více

účastníků, uhraďte prosím každou zálohu samostatným platebním příkazem – jinak mohou nastat problémy s párováním plateb.

2) V hotovosti v ateliéru

 v tomto případě uhradíte zálohu v hotovosti na recepci ateliéru ART FABRIKA. Při

placení je nutno nahlásit vaše jméno, příjmení a kurz, na který jste přihlášeni.

Při platbě v hotovosti obdržíte doklad o zaplacení, o přijetí bezhotovostní platby vás budeme informovat e-mailem.

Prostor pro narozeninovou oslavu či večírek

Hledáte prostor pro narozeninovou oslavu či večírek? Nebo chcete pro děti party, kde se bude zároveň malovat a kreslit? Využijte náš ateliér a pobavte se v prostředí plném obrazů. V případě zájmu pište na info@artfabrika.cz.

Přihlaste se ještě dnes

Privacy & Terms

Pin It on Pinterest